طلا: بازارهای جهانی منتظرند تا نظر نهایی فدرال رزرو در خصوص نرخ بهره مشخص شود. ترامپ می گوید نرخ بهره را کاهش دهید، پاول می گوید بر اساس واقعیت های اقتصادی تصمیم میگیریم. اگر نرخ بهره کاهش یابد نرخ طلا به همراه فلزات رشد می کند.

فولاد: فولادسازان ایران در ماه گذشته موفق به دریافت بیش از ۱۰۰ هزار تن سفارش صادراتی اسلب از چین شدند و تقاضا بالاست. قیمت اسلب صادراتی ایران در بنادر چین حدود ۴۰۸.۷$ است که شامل ۱۳% مالیات بر ارزش افزوده بوده و با توجه به کیفیت بالا، وضعیت بهتری از اسلب برزیل (۳۸۳$) دارد.

اتیلن چین: میزان تولید اتیلن در چین در ماه مه نسبت به بازه مشابه سال قبل به میزان ۱۴.۶ درصد افزایش یافته و به ۱.۷۱ میلیون تن رسید.

تحریم چین  :  چین تهدید کرده فروش عناصر کمیاب به کارخانه‌های سازنده تسلیحات نظامی آمریکایی را محدود می‌کند. این تولیدکنندگان ۸۰ درصد نیاز خود را از چین تهیه می‌کنند. جدل بر سر تحریم شرکت چینی هوآوی در آمریکا هنوز ادامه دارد.

پلیمرها : معامله‌کنندگان اظهار داشتند، ازآنجایی‌که تقاضای موارد مورداستفاده صنایع پایین‌دستی همچون کابل و زیر سازه‌ها ضعیف بوده است، دورنمای سه‌ماهه سوم نیز ضعیف به نظر می‌رسد، اگرچه دراین‌بین تقاضای بسته‌بندی به نسبت ثابت بوده است.

مس: ضریب Tc برای تبدیل کنسانتره به کاتد مس به کمترین سطح ۷ سال اخیر رسیده است. این یعنی کنسانتره در بازار با کمبود مواجه شده و خبر خوبی برای قیمت مس جهانی است.

نیکل:داده‌های ناامیدکننده مربوط به تولید صنعتی چین در ماه مِی در اثر افزایش فشار اقتصادی از سوی ایالات متحده، همچنان عامل اصلی افت قیمت‌ها بود. با این حال، افت قیمت نیکل و مس به‌واسطه وقفه‌های تولیدی به ترتیب در اندونزی و شیلی محدود شد