یکی از خدمات حرفه ای و تخصصی  تیم مجرب شرکت سبد گردان سرآمد بازار ، انجام و ارائه مشاوره های تخصصی می باشد.کلیه افراد پس از تماس با مشاوران حرفه ای شرکت میتوانند اطلاعات و درخواست های خود را با ما درمیان بگذارند و تیم ما پس از بررسی های تخصصی و ارزیابی ریسک ،به ارائه پیشنهاد برای تشکیل سبد های سرمایه گذاری همچنین کلیه فعالیت های مرتبط با بازار مالی می نمایند. خدمات مشاور سرمایه گذاری  در بسته های مختلف به طیف وسیعی از مشتریان حقیقی و حقوقی ارائه می گردد.

منابع مورد استفاده جهت فرایند مشاوره به شرح ذیل می باشد :

 • تحقیقات در مورد شرایط اقتصادی و سیاسی مؤثر بر بازار سرمایه به منظور تحلیلهای بهتر و اتخاذ تصمیمات بهینه سرمایه گذاری
 • مطالعه صورتهای مالی و تحلیل روند قیمت کالاها، مبالغ فروش، میزان هزینه ها و سایر اقلام جهت تعیین ارزش شرکت به وسیله پیش بینی سودآوری آتی آن
 • اخبار مجامع و شرکتها و وقایع اقتصادی در حوزه بازار سرمایه
 • گزارش های تحقیقی خاص بنا به درخواست مشتریان
 • امکان دریافت مشاوره از طریق تلفن و ایمیل و یا دسترسی مستقیم به مدیر پرتفوی
 • اظهارنظر راجع به روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده
 • مدل پرتفوی پیشنهادی
 • مشاوره جهت تجدید ارزیابی پرتفوی به صورت ماهانه، فصلی و سالانه بنا به درخواست مشتریان
 • امکان دریافت مشاوره از طریق ملاقات حضوری با مدیران پرتفوی طی جلسات هم اندیشی
 • توصیه به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار خاص
 • اظهارنظر راجع به ارزش (قیمت گذاری) اوراق بهادار
 • مشاوره در زمینۀ مدیریت ریسک

سبدگردان سرآمد بازار در حوزه اوراق سهام شرکت ها، اوراق مشتقه عرضه شده در بورس و فرابورس و همچنین اوراق بهادار با درآمد ثابت (از قبیل اوراق مشارکت، اوراق صکوک و گواهی سپرده) ،  صندوق های کالایی و …اقدام به ارائه مشاوره می نماید.

تجزیه و تحلیل بنیادی

در این روش اطلاعات موجود در صورت های مالی، گزارشهای مربوط به صنعت و عاملهای اقتصادی به منظور تعیین ارزش ذاتی اوراق بهادار مورد ارزیابی قرار می گیرد. در اینجا چنانچه ارزش ذاتی با ارزش بازار اوراق بهادار برابر نباشد قیمت گذاری نادرست اتفاق افتاده و براین اساس تصمیمات خرید و فروش مناسب اتخاذ می گردد. در این روش تحلیلگران تلاش می کنند تا با استفاده از عوامل موثر بر بازار سهام نظیر شرایط کلان اقتصاد ، بازار جهانی ، شرایط صنعت ، روند تغییرات عملکرد شرکت ها و …  اقدام به ارزش گذاری شرکت ها و صنایع بپردازند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی (Technical Analysis) روشی برای پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازار است. در این تحلیل از طریق بررسی تغییرات و نوسان‌ قیمت‌ها و حجم معاملات و عرضه و تقاضا می‌توان وضعیت قیمت‌ها در آینده را پیش‌بینی کرد. تحلیل تکنیکی (فنی)، با آزمون قیمت‌های گذشته و حجم مبادلات حرکت‌های آینده، قیمت را پیش بینی می‌کند. مبنای این تحلیل‌ها استفاده از نمودار و رابطه‌های ریاضی و هندسی متمرکز است تا بدین گونه روندهای کوچک و بزرگ بدست آید. در این راستا فرصت‌های خرید یا فروش از راه برآورد محدوده نوسانات بازار مشخص می‌شود.

کلیه کارمزدهای خدمات بر اساس توافقات انجام شده با مشتریان و در چارچوب مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار محاسبه خواهد گردید.

منابع اطلاعاتی مورد استفاده داخلی

 

– منابع اطلاعاتی اصلی جهت بررسی داده ها و قیمت های جهانی:

– منابع اطلاعاتی اصلی به منظور بررسی مقالات و گزارش های جهانی:

– منابع اطلاعاتی اصلی بررسی متغیر های کلان مانند نرخ ارز، نقدینگی، صادرات و واردات:

– منابع اطلاعاتی اصلی بررسی سایر بازارها مانند مسکن ، طلا و ارز:

در فرآیند ارائه خدمات مختلف در شرکت‌های سبدگردان، ممکن است بین منافع این شرکت‌ها، اشخاص وابسته یا کارکنان وی با مشتریان به‌وجود آید. در چنین مواردی، با توجه به مفاد ماده ۱۴ دستورالعمل تأسیس و فعالیت شرکت‌های سبدگردان (مصوب ۱۳۸۹/۰۸/۲۹ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحیه مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳)، اولویت با منافع مشتری خواهد بود. در همین راستا نگهداری و گردش اطلاعات مشتریان به صورتی انجام می‌شود که محدودیت‌های لازم جهت حفظ محرمانگی و جلوگیری از دسترسی‌های غیر ضروری کارکنان غیر مرتبط به این اطلاعات، رعایت شود.

به‌منظور کنترل تضاد منافع احتمالی، همچنین در صورتی که شرکت سبدگردان سرآمد بازار یا کارکنان آن در خرید و فروش سهمی ذینفع باشند، مطابق ماده‌ی ۲۷ دستورالعمل تأسیس و فعالیت شرکت‌های سبدگردان، گزارش آن را افشاء می‌نماید.

از آنجایی که عمده درآمدهای شرکت‌های سبدگردان سرآمد بازار ناشی از کارمزدهای مبتنی بر عملکرد سبدگردان حاصل می‌شود، قراردادهای سبدگردانی این شرکت به گونه‌ای منعقد می‌شوند که منافع سرمایه‌گذار و شرکت در یک راستا قرار گیرند. از این رو کلیه عملیات شرکت در راستای افزایش بازدهی سرمایه‌گذاران بوده و تمامی مساعی برای تحقق منافع مشترک به کار گرفته می‌شود. همچنین معاملات اوراق بهادار در سبدهای و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت این شرکت از طریق شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و با رعایت مقررات ناظر بر این امر انجام می‌شود. در این خصوص، کلیه الزامات دستورالعمل تأسیس و فعالیت شرکت‌های سبدگردان در مورد کنترل تضاد منافع در معاملات با کارگزاری‌ها در این شرکت رعایت شده و کنترل سطح دسترسی کارکنان شرکت سبدگردان و شرکت کارگزاری به اطلاعات مشتریان انجام می‌شود.

دستورالعمل تأسیس و فعالیت مشاور سرمایه گذاری