روز گذشته سود بانک ملت، پاسارگاد، فولاد مبارکه، پتروشیمی شیراز، ایران خودرو دیزل و خپارس گزارش شد. ملت و پاسارگاد بالاخره آن سود رویایی را گزارش کردند. مبارکه به ضرب تسعیر ارز بالاتر از انتظارها قرار گرفت، با تقسیم سود هرمز و کگل، مبارکه حدود ۹۵۰ ریال سود در سال ۹۷ ساخته است. شیراز به حدود ۱۲۷۰ ریال سود رسید اما خاور و خپارس همچنان در زیان ماندند. خپارس حدود ۵۲۵ ریال همچنین خاور ۲۷۴۴ ریال زیان محقق کرد به ازای هر سهم.
منابع خبری گفته اند ایران مجددا قراردادی بسته که به موقع آن محصولات فولادی خود را خارج کشور پیشفروش کرده است. در اردیبهشت حجم صادرات فولاد کاهش یافت که به مدد توافقات جدید مجددا بهبود می یابد.
معاون سازمان انرژی اتمی می گوید محدودیت حجم تولید آب سنگین جزو محدودیت های برجامی نیست لذا نیازی به پایبندی به آن وجود ندارد. اروپا هم می گوید ملاک ما آژانس انرژی اتمی است، هرچه آژانس بگوید. فرانسه مهربان، آلمان و هلند منطقی و انگلیس تهدید آمیز برخورد کرده است.
بازار دیروز با توجه به عرضه اولیه و شناسایی سود توسط سهامداران حقیقی پر عرضه بود. بازار به سهام بزرگتر با بنیاد بهتر روی آورده و بازار امروز برخلاف روند معاملاتی روز گذشته، با موجی از افزایش تقاضا و رشد قیمت در اغلب نمادهای پر پتانسیل بنیادی  آغاز بکار کرد.
سهام برخی شرکتها که به طور مستقیم از قیمت دلار منتفع می شدند مانند پتروشیمی ، پالایشی، فلزی و معدنی از تمام سقفهای تاریخی خود عبور کردند و به نظر در روند صعودی پیش رو افزایش قیمت کمتری نسبت به سهامی که این شرایط را ندارند یا تازه از سقف های قیمتی عبور کرده اند خواهند داشت.
علی رغم خبرهای روز گذشته مبنی بر اینکه ایران سطح غنی سازی را افزایش می دهد اما شاهد رشد نرخ دلار در بازار نبودیم و اتفاقا سکه طلا افت هم کرد. بازار ارز و سکه نسبت به خبرهای منفی سیاسی ایزوله شده و دیگر توجهی به این مسائل ندارند.
به گفته برخی فعالان، دلار در ۳ روز اخیر در بازه ۱۳ هزار و ۴۵۰ تا ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان گرفتار شده و نتوانسته از هر سوی این محدوده خارج شود. پس از اینکه امروز دلار نتوانست از سطح ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومانی عبور کند و به سوی محدوده پیشین عقب نشینی کرد، برخی از معامله گران عنوان کردند «بازار رنج شده است» و توان افزایشی یا کاهشی خاصی ندارد.
انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر به نیابت از کارخانه‌های تایرسازی پس از بررسی‌های کارشناسی درباره هزینه‌های جاری واحدهای تولیدی،‌ رقم افزایش ۳۶درصدی را برای کلیه تایرهای تولید داخل به وزارت صمت پیشنهاد داده بودند اما در حال حاضر با افزایش ۲۲ درصدی نرخ موافقت شده است.  این صنعت برای حفظ سود ۱۷درصدی و روشن نگه داشتن چرخ کارخانه‌ها باید بیش‌از ۳۰درصد به قیمت فروش محصولات خود اضافه کند.
شنیده ها از واتی و شیران: امروز در قیمت ۳۵۵ تومان به صف ۲ میلیونی نشسته در بازار با خبر فروش بلوک شیران سهم در مسیر پرشتاب صعودی قرار گرفته است.واتی تعداد  ۱,۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰ برگه سهم شیران را دارا می باشد که برای شرکت هرسهم ۶۱ تومان تمام شده است و قیمت کنونی سهم ۱۲۰۰ تومان می باشد و لذا در صورت فروش این بلوک مبلغ ۱۶۱۴ میلیارد تومان گیر واتی خواهد آمد که به ازای هر سهم ۳۵۸ تومان می شود.